Дома Топ вести Баерн спреми богата понуда за ѕвездата на Милан

Баерн спреми богата понуда за ѕвездата на Милан

Баерн Минхен на лето најверојатно ќе остане без Алфонсо Дејвис, па веќе ја започна потрагата по нов лев бек.

Прв на листата желби е ѕвездата на Милан и француски репрезентативец, Тео Ернандес, кој се етаблираше во еден од најдобрите леви бекови во светот.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Тео има договор со „росонерите“ до 2026 годин, а Милан не размислува за продажба и наскоро ќе му понуди нов договор.

Меѓутоа, Баерн нема да жали пари и наводно е спремен да понуди 80 милиони евра плус бонуси, сума на која Милан сигурно нема да остане имун.

Тео Хернандес од раководството побарал нов договор со повисока плата, па доколку не му бидат задоволени барањата ќе побара трансфер во Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …