Дома Фудбал Германија Баерн направи потег со кој потврди дека спрема голем трансфер!

Баерн направи потег со кој потврди дека спрема голем трансфер!

Навивачите на Баерн и понатаму чекаат големо засилување, а тренерот Нико Ковач најави дека е оптимист дека наскоро ќе пристигне посакуваното засилување.

На „Алијанц Арена“ ова лето простигнаа Лука Хернандез, Павард и младиот Арп, но сите очекуваат голема ѕвезда во нападот, кој ќе биде наследник на Робен и Рибери.

Прва и најголема желба е Лерој Сане, а медиумите тврдат дека преговорите се во напредна фаза. Манчестер Сити и понатаму бара 100 милиони евра, но германските медиуми тврдат дека трансферот ќе се реализира во наредните денови.

Сане не е задоволен од својот статус на „Етихад“ и сака поголема минутажа, па е спремен да ја прифати понудата на Баварците.

Баерн денес направи потег со кој потвди дека очекува ново засилување. Имено, Баварците го откажаа најавеното сликање за новата сезона, а причината е позната – Лерој Сане.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Дали Роналдо и Дибала се бакнаа додека го славеа голот? (фото+видео)

Јувентус со головите на Кристиано Роналдо ја победи Парма (2:1) и се зацрсти на првото мес…