Дома Трансфер зона Баерн конечно најде замена за Ноер

Баерн конечно најде замена за Ноер


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Баерн Минхен го договори трансферит на голманот на швајцарската репрезентација, Јан Зомер.

Зомер ќе биде замената за Мануел Ноер, кој се повреди и ќе го пропушти остатокот од сезоната.

Договорот на Зомер со Борусија Мехенгладбах истекува во јуни 2023 година, па Баерн првично понуди 4 милиони евра.

Борусија ја одби таа понуда, па Баварците се согласија да платат 8 милиони евра за 34-годишниот голман.

Зомер веќе има договор со Баерн и ќе потпише договор до 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Костариканецот, Кејлор Навас кој освои три т…