Дома Фудбал Германија Баерн има нов бисер: Го видовте спринтот на 19 годишниот тинејџер во дербито? (ВИДЕО)

Баерн има нов бисер: Го видовте спринтот на 19 годишниот тинејџер во дербито? (ВИДЕО)

Баерн Минхен вчера ја победи Борусија Дортмунд и направи голем чекор кон титулата во Бундеслигата, баварците сега се на +7 во однос на „милионерите“.

До крајот на првенството остануваат само уште шест кола и треба да се чуди за Баерн да не стане шампион. Освен мајсторијата на Кимих (тука) со која го реши дербито во вчерашниот натпревар внимание привлече талентираниот Алфонсо Дејвис.

Дејвис брзо стана хит на социјалните мрежи поради спринтот со кој го запре Ерлинг Халанд.

Германските статистичари пресметаа дека Алфонсо во тој момент се движел со 35.3 километри на час.

Погледнете ги и најдобрите потези на Дејвис од дербито.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Награда за добрите игри: Елмас потпишува нов договор со Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас оваа сезона покажа одлични перформански и е незаме…