Дома Трансфер зона Баерн веднаш најде замена за Санчез

Баерн веднаш најде замена за Санчез

0

Веднаш откако Ренато Санчез изрази желба да го напушти Баерн Минхен и да се пресели во Лил, раководството најде негова замена.

Според „Билд“ Баварците веќе постигнале договор со Марк Рока од Еспањол. Германскиот клуб во наредните денови ќе ја активира откупната клаузула и за играчот за врска ќе плати 40 милиони евра.

Рока беше трансфер цел на Баерн од почетокот на трансфер пазарот, но клубот реши да не го купува откако Санчез се согласи да остане на „Алијанц Арена“.

Меѓутоа, Португалецот во последните недели го промени мислењето бидејќи сака поголема минутажа и реши да го напушти Баерн Минхен.

Рока има 22 години, одигра одлична сезона во Еспањол, а во татковината го споредуваат со Родри, кој ова лето се пресели во Баерн Минхен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бенатија откри: Летово ме бараше Милан

Поранешниот дефанзивец на Рома, Баерн Минхен и Јувентус, Мехди Бенатија откри дека ова лет…