Дома Фудбал Останато Ајакс го претстави наследникот на Ерик Тен Хаг

Ајакс го претстави наследникот на Ерик Тен Хаг

Холандски Ајакс го претстави денес новиот тренер кој пристигна на местото на Ерик Тен Хаг кој после одличната работа во клубот од Амстердам се пресели во Манчестер Јунајтед.

Нов тренер на холандскиот гигант ќе биде Алфред Шродер. Шродер во Ајакс доаѓа од редовите на Клуб Бриж каде што ја освои титулата во белгиското првенство.

„Ми претставува голема чест што ќе бидам тренер на Ајакс. Сакам да продолжиме да победуваме и да освојуваме трофеи, тимот игра атрактивен фудбал и се надевам тоа ќе го продолжам. Верувам во заеднички успеси“, изјави Шродер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…