Дома Видео Атракцијата на Скубе и Дибиров гол на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Атракцијата на Скубе и Дибиров гол на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Вардар одигра фантастичен натпревар против Мотор Запорожје и со победа од 10 гола разлика го обебзеди пласманот во осминафиналето.

Сташ Скубе одигра фантастичен натпревар и постигна осум гола со 100% ефект, а покрај тоа и забележа десет асистенции. Со таквиот настап Словенецот заслужено се најде во тимот на колото во Лигата на шампионите.

Освен тоа голот кој го постигна Дибиров после неговата асистенција беше избран за гол на колото.

Во тимот на колото покрај Скубе се уште: Волф (Кјелце), Жоан Кањелас (Пик Сегед), Алекс Душебаев (Кјелце), Ханс Пекелер (Кил), Дескат (Монпелје) и Марио Штајнхаузер (Фленсбург)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Приказната за епските ножички на Вејн Руни против Манчестер Сити (ВИДЕО)

Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни 13 години го носеше дресот на Maнчес…