Дома Трансфер зона Аталанта во финишот од преодниот рок добива засилување од Милан

Аталанта во финишот од преодниот рок добива засилување од Милан

0

Aталанта и Милан имаа соработка во последно време.

Клубот од Бергамо се спрема за почетокот на новата сезона во Серија А, а во првото коло ги очекува натпрвеар против СПАЛ.

Оваа сезона Аталанта за прв во историјата ќе игра во Лигата на шампионите, но тимот мора да се засили. Во дефанзивната стигна Мартин Шкртел, а Аталанта сака и засилување по страничните позиции.

Изборот падна на Диего Лаксалт.

Фудбалерот на Милан веќе имаше разговори со управата на Аталанта и изгледа дека Уругваецот следната сеозна ќе игра во Бергамо.

Претходно Малдини потврди дека Лаксалт и Стриниќ сигурно си заминуваат од клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Уште една „отфрлена“ ѕвезда на Јунајтед се сели во Италија

Немања Матиќ оваа сезона изгледа не е во првите планови на тренерот на Манчестер Јунајтед,…