Дома Фудбал Италија Аталанта во натпревар со шест гола го победи Торино 🎥

Аталанта во натпревар со шест гола го победи Торино 🎥

Во натпревар од 2. коло во италијанската Серија А Торино денес ја пречека Аталанта, а гостите од Бергамо славеа со 4:2 во одличен натпревар.

Обично на натпреварите на Аталанта гледаме многу голови, така беше и денес. Головите беа очекувани затоа што и Торино е екипа која игра офанзивно.

Токму поради тоа во почетните 20 минути видовме три гола. Започна со оглот на Белоти во 11. минута, Алехандро Гомез во 13. минута погоди за изедначување, а во 20. минута Муриел носи пресврт за Аталанта.

Со голот на Хетебоер Аталанта зголеми на 3:1 во 42. минута, а Белоти намали на 3:2 само една минута подоцна. Во вториот дел видовме само еден гол со кој Де Рон ја обезбеди победата за Аталанта во 54. минута.

Во следното коло Аталанта гостува кај Лацио, а Торино ќе оди на гости кај Џенова.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Додека го чекаат Гвардиола да потпише, „граѓаните“ најдоа негов наследник

Ситуацијата со договорот на Пеп Гвардиола почна да ги загрижува челните луѓе на Манчестер …