Дома Трансфер зона Астон Вила го претстави Кутињо, Џерард пресреќен

Астон Вила го претстави Кутињо, Џерард пресреќен

Бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо и официјално стана нов играч на Астон Вила.

Вчера Бразилецот беше претставен, Кутињо пристигнува на позајмица. Веќе од денес тој ќе им се приклучи на своите нови соиграчи на тренинзите.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Кутињо е неворајтен играч, кој може многу да ни помогне. Многу сум среќен што успеавме да го доведеме и се радувам на соработката со него“, изјави Џерард за Кутињо.

И Кутињо не го криеше задоволството што се врати во Премиер лигата. Ќе потсетиме дресот на Ливерпул го носеше од 2013 до 2018 година и во тој период постигна 54 гола на 201 натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…