Дома Фудбал Останато Арсен Венгер конечно има нов ангажман, но не како тренер

Арсен Венгер конечно има нов ангажман, но не како тренер

Арсен Венгер неодамна најави дека би сакал да се врати во фудбалот и тоа што побрзо, заборуваше дека може да стане и селектор.

Сепак како што пренесуваат англиските медиуми од тоа нема да има ништо, Французинот има нова работа и тоа како советник во ФИФА.

Неговата работа ќе биде да работи на подобрување на тренинг стандардите ширум светот и ќе добие разни проекти.

Венгер после заминувањето од Арсенал се појавуваше во разни телевизии како аналитичар. Иако имаше желба да се врати на тренерската работа, засега од тоа изгледа нема ништо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Натпреварот на сезоната во Италија пред празни трибини или на неутрален терен!?

Сезонава во Серија А три тима се во борба за Скудетото. Јувентус и Интер од почетокот на в…