Дома Трансфер зона Арсенал и Ливерпул го сакаат Асенсио

Арсенал и Ливерпул го сакаат Асенсио


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англиските гиганти Арсенал и Ливерпул внимателно ја следат ситуацијата со шпанскиот репрезентативец, Мако Асенсио.

Асенсио влезе во последната година од договорот и на лето сигирно ќе си замине како слободен агент.

Интерес за Асенсио покажуваат неколку европски гиганти, но најсилен е интересот на Арсенал и Ливерпул.

Тие сакаат да го доведат без обештетување на крајот на сезоната и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Асенсио се уште нема донесено конечна одлука, а се очекува преговорите да се интензивираат после Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…