Дома Македонски спорт Мак фудбал Арменд Алими потпиша нов договор со Работнички

Арменд Алими потпиша нов договор со Работнички


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Искусниот фудбалер за врска Арменд Алими и во вториот дел од сезоната останува дел од ФК Работнички. 

По денешната средба со раководството на клубот тој го продолжи договорот до крајот на шампионатот.

Алими од утре ќе се приклучи на подготовките на тимот во Охрид.

Работнички утре го очекува пријателски натпревар со второлигашот Охрид, а на 6.февруари ќе има тест и против Воска Спорт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…