Дома Видео Аргентинците направија фантастично видео за враќањето на Меси во репрезентацијата

Аргентинците направија фантастично видео за враќањето на Меси во репрезентацијата

0

Репрезентацијата на Аргентина денеска играат пријателски натпревар против Венецуела, а во составот на Гаучосите се враќа Лео Меси.

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња не играше за Аргентина од СП во Русија, но одлучи дека е време за враќање пред настапот ова лето на Копа Америка.

Аргентина денеска игра пријателски натпревар против Венецуела, кој им е добро познат противник. Враќањето на Меси ја воодушеви аргентинската ајвност, а Фудбалскиот сојуз му се заблагодари за тоа на неверојатен начин.

Тие на Твитер објавија фантастично видео со кој порачаа дека се среќни што Меси се врати во репрезентацијата и му посакаа добредојде.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…