Дома Топ вести Аргентинско дуо пристигнува на „Сан Сиро“

Аргентинско дуо пристигнува на „Сан Сиро“

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан работи на два трансфери на аргентински репрезентативци.

Станува збор за талентот на Расинг, Матијас Зарачо и ѕвездата на Удинезе, Родриго де Паул.

21-годишниот офанзивен играч за врска го привлече вниманието на многу европски гиганти, но „росонерите“ покажуваат најсилен интерес во моментов.

Зарачо во договорот со Расинг има откупна клаузула од 25 милиони евра, но Милан во овој момент е спремен да понуди 15 милиони евра плус бонуси.

Тој е младински репрезентативец на Аргентина, а веќе дебитираше и за сениорската репрезентација на „гаучосите“. 

Кога станува за Де Паул тој е веќе етаблиран во Серија А и со своите настапи за Удинезе веќе подолго време го привлекува вниманието на европските гиганти. Милан подолго време го следи Аргентинецот, но сега стапил во контакт со неговиот агент и е спремен да испрати понуда од 40  милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед со играч од кој едвај чека да се ослободи сака да ја намали цената на Санчо

Манчестер Јунајтед се надева дека ќе ја намали цената на Џејдон Санчо кој се очекува ова л…