Дома Фудбал Араухо мора на операција, го пропушта Мундијалот

Араухо мора на операција, го пропушта Мундијалот

Дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо ги дозва најлошоте можни вести пред почетокот на Светското првенство.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Уругваецот се повреди на пријателскиот меч против Иран, а денес лекарскиот тим му соопшти дека мора да оди на операција која ќе биде извршена во Финска.

Тоа значи дека Араухо ќе мора да паузира околу три месеци и сигурно ќе го пропушти Светското првенство во Катар.

Ова сигурно е лоша вест и за Барселона, бидејќи Араухо е еден од најважните играчи во тимот на Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…