Дома Фудбал Италија Арапските сопственици на Њукасл ја купуваат Рома

Арапските сопственици на Њукасл ја купуваат Рома

Инвестицискиот фонд од Саудиска Арабија сака да го купи и италијанскиот гигант Рома, откриваат италијанските медиуми.

Според италијанскиот весник „Либеро“, арапскиот инвестициски фонд бил спремен да инвестира скоро 1 милијарда евра за римскиот клуб.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Рома во момонтов има американски сопственици, но понудата од 900 милиони евра може да го натера да го продадат клубот.

ПИФ сака после Њукасл да има и клуб од Серија А, па веќе преговараат со соптвениците на Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…