Дома Фудбал Анчелоти ќе комбинира со составот против Барселона?

Анчелоти ќе комбинира со составот против Барселона?

Фудбалерите на Реал Мадрид во недела ја пречекуваат Барселона, а Карло Анчелоти размислува да одмори некои играчи.

Причината е кратката пауза 120 минути борба со Манчестер Сити во Лигата на шампионите. Дани Карвахал и Винисиус Жуниор не можеа да го завршат мечот поради болки во мускулот, додека Ферлан Менди тренираше одвоено на последниот тренинг.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Според неофицијални информации, Лукас Васкез е реална опција на позицијата десен бек, додека многу е можно Едер Милитао да биде стартер за прв пат по август кога ги повреди лигаментите на коленото.

Исто така, не е исклучено Лука Модриќ да биде стартер, а доколку Винисиус не биде подготвен шанса веројатно ќе добие Брахим Дијаз.

Инаку, Чуамени речиси сигурно ќе биде стартер откако беше суспендиран за натпреварот во Манчестер. Натпреварот Реал Мадрид – Барселона е закажан за в недела од 21:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Во викендот кој е зад нас Манчестер Сити во последното коло од Премиер лигата дојде до нов…