Дома Останати Кошарка Антиќ до повредениот кошаркар на Звезда: Издржи играчиште, цела Македонија е со тебе! (ФОТО)

Антиќ до повредениот кошаркар на Звезда: Издржи играчиште, цела Македонија е со тебе! (ФОТО)

Вчера наутро кошаркарот на Црвена Звезда Огњен Кузмиќ имаше собраќајна несреќа и во овие моменти се наоѓа на клиника во Белград.

Кузмиќ од судирот се здоби со тешки повреди и е под постојан надзор на докторите.

Претседателот на македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ кој на два пати во кариерата го облекуваше дресот на клубот од Белград преку социјалните мрежи остакна голема поддршка за Кузмиќ.

Антиќ објави фотографија со текст:

„Издржи играчиште, цела Македонија е со тебе“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Кошаркар погоди 254 тројки од 259 обиди! (ВИДЕО)

Маркус Ериксон е еден од најдобрите кошаркари во Европа и игра за тимот на АЛБА Берлин. Не…