Дома Македонски спорт Мак фудбал Ангеловски го објави списокот: Промени на голманската позиција!

Ангеловски го објави списокот: Промени на голманската позиција!

0

Maкедонскиот селектор на сениорскиот тим Игор Ангеловски го објави списокот за последните две кола од Лигата на Нации.

На прв поглед на списокот се забележува дека Ангеловски се одлучи за промени на голманската позиција. Имено, изоставен е голманот Митов-Нилсон, а на негово место повик доби Дени Илиев кој брани за младинскиот тим на Арсенал.

Покрај тоа после подолго време во тимот се враќа и напаѓачот Крсте Велковски од Сарaјево. Фудбалерот на Спортинг Лисабон не е помеѓу повиканите поради повреда.

 


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пандев: Сакам да ја завршам кариерата со пласман на Македонија на ЕП

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев во интервју за „Газата де…