Дома Фудбал Англија Алиоски донесе пенали за Лидс со гол во 93-та минута, па промаши во пенал рулетот 🎥

Алиоски донесе пенали за Лидс со гол во 93-та минута, па промаши во пенал рулетот 🎥

Maкедонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски вечерва го спаси Лидс од пораз во регуларниот дел во натпреварот од Карабао купот против Хал.

Лидс губеше со 0:1 се до 93. минута кога Алиоски ја погоди мрежата и така на Лидс му обезбеди пенали. Во пенал серијата која траеше дури десет рунди сепак Хал ја однесе победата. Кај Лидс промашија Алиоски и Шаклетон, единствен кој промаши кај Хал беше Којл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Аматерска грешка на Кепа, Мане не простува🎥

Ливерпул во второто полувреме за само 10 минути го „реши“ Челзи и води со 2:0. Стрелец на …