Дома Фудбал Италија Алвеш со овој потег си ја потпиша „исписницата“ од Јувентус!

Алвеш со овој потег си ја потпиша „исписницата“ од Јувентус!

0

На што ли мислеше Бразилецот кога ја постави оваа фотографија?

Дани Алвеш смета дека има интересна смисла за хумор, често пати е во центарот на вниманието поради своите „откачени“ објави, но изгледа сега малку претера.

Бразилецот денес денес сподели фотографија од копачките со кој настапи во финалето од Лигата на шампионите во Берлин во кое играа Барселона и Јувентус, а Алвеш беше на победничката страна.

Покрај фотографија тој додаде: „Ги пронајдов во својот дом копачките од Берлин. Момци ќе ве молам за почит“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

Дали Чилеанецот претера: Санчез веднаш по потписот ги разочара навивачите на Арсенал

Новиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез вчера изјави дека е воодушевен, биде…