Дома Фудбал Англија Алварез не оди никаде: Потпиша нов договор со Сити за двојно поголема плата!

Алварез не оди никаде: Потпиша нов договор со Сити за двојно поголема плата!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Фудбалерот на Манчестер Сити, Хулијан Алварез потпиша нов договор со англискиот гигант.

Освојувачот на Мундијалот во Катар веќе докажа дека се работи за голем потенцијал, а подолг период преговараше со клубот за условите од договорот.

Според новата соработка тој треба да остане во Сити до 2028 година и тоа е една година повеќе од претходниот. Место досегашните 50.000 фунти неделно, Алварез ќе добива 100.000 фунти.

„Горд сум, ова е посебен момент за мене и моето семејство. Кога клуб како Манчестер Сити има доверба во вас, се чувстуввате одлично. Ова е клуб кој ги поддржува своите играчи и чувствувам голема поддршка од кога сум тука“, изјави Алварез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кварацхелија става потпис, познати сите детали

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Квича Квара…