Дома Фудбал Англија Ако ова не е дефиниција за тимски гол, тогаш што е?

Ако ова не е дефиниција за тимски гол, тогаш што е?

0

Во овој момент екипата на Тотенхем игра во животна форма и се наметна како сериозен кандидат за титулата во Премиер лигата.

Иако во овој клуб пред почетокот на сезоната не му се даваа многу шанси покрај Сити, Ливерпул и Челси, Спарси после 19 одиграни кола се второпласирана екипа на табелата.

Во последните пет дена, Тотенхем одигра два натпревари на кои постигна 11 погодоци. Прво во неделата Спарси го совладаа Евертон со 6:2, а во вторникот Борнмут со 5:0.

Во првиот споменат натпревар Тотенхем направи нешто што ретко се гледа во фудбалот. Во акцијата кога гол постигна Ериксен учестуваа сите 11 фудбалери, вклучувајќи го и голманот Лорис.


Следете го Sportski.mk и на


Беше тоа само една од низата акции кои Тотенхем ги направија на последните два натпревари, но оваа е со сигурност најдобрата.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…