Дома Македонски спорт Мак фудбал Академија Пандев потпиша две големи засилувања

Академија Пандев потпиша две големи засилувања

Академија Пандев уште еднаш покажува дека има сериозни амбиции.

Тоа го потврди денеска откако за нови играчи на клубот ги промовира репрезентативецот Кире Маркоски и членот на нашата млада селекција Кристијан Трапановски.

Марковски доаѓа од чешкиот клуб Карвина, додека Трапановски е повратник во Академија Пандев откако пред неколку години замина во Славија Прага.

Станува збор за двајца крилни офанзивци кои ќе му бидат од огромна помош на тренерот Таневски во борбата за што повисок пласман во новата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ливерпул лесно го доби дербито со Арсенал 🎥

Фудбалерите на Ливерпул остварија победа во 3.коло од Премиер лигата против Арсенал со 3:1…