Дома Топ вести Адуриз со вчерашните „ножички“ се изедначи со Меси и се запиша во историјата (ВИДЕО)

Адуриз со вчерашните „ножички“ се изедначи со Меси и се запиша во историјата (ВИДЕО)

Ветеранот Адуриз вчера имаше величенствена вечер во која ја сруши Барселона.

Адруиз на теренот влезе во 88-та минута, а само една минути подоцна постигна спекакуларен гол.

Овој фудбалер кој има 38 години со овој гол кој сигурно ќе конкурира за еден од најубавите на крајот од сезоната го запиша и своето име во историјата. Адуриз го стигна Меси кој има постигнато гол во секоја од 15-те сезони во кои играл и Баскиецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ривалдо за трансферот на Брајтвајт: Не разбирам зошто Барселона го купи

Поранешниот играч на Барселона Ривалдо не е среќен што го има Мартин Брајтвајт на Ноу Камп…