Дома Фудбал Останато Адеми и Ристовски го освоија и Купот на Хрватска

Адеми и Ристовски го освоија и Купот на Хрватска

Фудбалерите на Динамо Загреб по шампионската титула, триумфираа и во Купот на Хрватска откако во реваншот ја совладаа Риека со 3:1. 

Македонските фудбалери Аријан Адеми и Стефан Ристовски кренаа уште еден пехар оваа сезона и стигнаа до двојната круна.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Сучиќ во 28.минута го доведе Динамо Загреб во водство, а Батурина пред крајот на првиот дел зголеми на 2:0.

Булат во 82.минута стави крај на сите надежи на Ријека, која само го ублажи поразот во 91.минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…