Дома Македонски спорт Мак фудбал Адеми дефинитивно отпадна за Норвешка!

Адеми дефинитивно отпадна за Норвешка!

0

Македонските репрезентативци се подготвуваат за пријателски натпревар на арената „Филип Втори“ каде во сабота ќе гостува селекцијата на Норвешка.

Селекторот Игор Ангеловски, дефинитивно нема да може да смета на Аријан Адеми. Фудбалерот на Динамо Загреб заработи повреда на еден од тренинзите на хрватскиот клуб, по што ќе мора да остане во Загреб и да прави детални прегледи околу повредата.

Ангеловски дополнително ги повика Кире Маркоски и Анес Османовски, а не планира да повикува нови играчи на местото на Адеми.

„Сакаме да постигнеме победа на дуелот со Норвешка и со успех да ја завршиме 2017 година. Имавме добри натпревари во вториот дел од сезоната и ќе дадеме максимум за уште една победа. Со добрите игри се врати и добрата атмосфера“, изјави Ферхан Хасани.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ништо од кам бекот во МЗТ Скопје: Николовски потпиша нов договор со Работнички

Кирил Николовски потпиша нов договор со Работнички до крајот на оваа сезона. Николовски до…