Дома Топ вести Агентот потврди: Дрекслер заминува, најблиску е до…

Агентот потврди: Дрекслер заминува, најблиску е до…

Германскиот репрезентативец Јулијан Дрекслер во зимскиот преоден рок ќе го напушти Волфсбург, потврди неговиот агент.

Дрекслер уште во летниот преоден рок јавно изрази желба да го напушти клубот, но тогаш сопствениците на Волфсбург ги одбија сите понуди кои пристигнаа за него.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


„Волфсбург има многу силни сопственици, но за жал сите фудбалери сакаат да го напуштат тој клуб. Дрекслер дефинитивно ќе го напушти клубот, ако не во јануари, тогаш на крајот на сезоната“, истакна неговиот агент.

Агнетот истакна дека Јувентус е еден од најзаинетресираните клубови за неговиот потпис, заедно со Арсенал и ПСЖ.

Алегри веќе зборуваше со Дрекслер и мислам дека би бил едеален за неговиот стил на игра. Јулијан радо би потпишал за Јуве и смета дека направи грешка пред две години што не се пресели во Италија. Сепак постојат и други заинтересирани клубови, па останува да видиме што ќе се случи“, додаде агентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …