Дома Трансфер зона Агентот на Игуаин пристигна во Лондон

Агентот на Игуаин пристигна во Лондон

0

Братот и менаџер на Гонзало Игуаин, Николас денес пристигна во Лондон каде ќе има претставници со раководството на Челзи, пренесуваат англиските медиуми.

Челзи сака да го донесе напаѓачот кој е во сопственос на Јувентус, но во моментов е на позајмица во Милан. Тоа го прави трансферот исклучително комплициран.

Менаџерот на „сините“ Маурицио Сари го сака Игуаин по секоја цена, но раководството на Челзи не сака да инвестира толкават сума во играч кој веќе има 31 година.

Мората не ги задоволи очекувањата и е на излезна врата, па поради тоа Челзи е во потрага по нов напаѓач. Меѓутоа денес Валенсија потврди дека ја прекинува позајмицата на Батчуаи и го враќа на „Стенфорд Бриџ“.


Следете го Sportski.mk и на


Милан не сака да се отаже од Игуаин без да добие гаранции дека ќе го добие Мората во преговорите, па трансферот во овој момент изгледа скоро „невозможна мисија“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…