Дома Фудбал Останато Аврамовски станува стандарден, Кајзериспор славеше против шампионот

Аврамовски станува стандарден, Кајзериспор славеше против шампионот

Maкедонскиот интернационалец и повремен репрезентативец Даниел Аврамовски почна да биде стандарден во тимот на Кајзериспор.

Аврамовски веќе четврти пат во низа се најде во стартниот тим на Кајзериспор и беше еден од подобрите на теренот во победата против шампионот Башакшехир.

Кајзериспор се реши да ја „одмрзне“ лиценцата на Аврамовски и го регистрираше тој потег на клубот се покажа како одличен. Денес Аврамовски го идигра комплетните 90 минути.

Во последните четири натпревари Кајзериспор запиша три победи и излезе од опасната зона. Во следната рунда Аврамовски и Кајзериспор ќе имаат нова тешка задача затоа што ќе играат против Фенербахче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Братската прегратка на Ибрахимовиќ и Станковиќ 🎥

Црвена Звезда вчера ги освои симпатиите на пошироката фудбалската јавност одигрувајќи одли…