Дома Фудбал Останато Шоу на Меси и Суарез за убедлива на победа на Интер Мајами 🎥

Шоу на Меси и Суарез за убедлива на победа на Интер Мајами 🎥

Tимот на Интер Мајами славеше со 5:0 во третиот натпревар во сезоната, а главни на теренот беа поранешните ѕвезди на Барселона, Луис Суарез и Лионел Меси.

Меси и Суарез играа како во најдобрите денови. Уругваецот постигна два гола и додаде две асистенција, а исто така двапати стрелаше и Меси.

Рано, уште во четвртата минута Сурез го отвори резултатот, додека во 11. минута и зголеми на 2:0. Третиот гол беше дело на Тејлор. Меси своите два гола ги постигна во второто полувреме.

Треба да се спомене и дека Суарез и третпат ја затресе мрежата пред крајот на првиот гол, меѓутоа тој погодок беше поништен поради офсајд.