Дома Фудбал Репрезентации Швајцарија за 13 минути ја потопи Бугарија, Данска до три бода во Тел Авив 🎥

Швајцарија за 13 минути ја потопи Бугарија, Данска до три бода во Тел Авив 🎥

Репрезентацијата на Швајцарија вечерва на гости ја победи Бугарија со 3:1 во натпреварот од квалификациите за Светското првенство.

Швајцарците одлично го отворија дуелот и натпреварот во Софија го решија во првите 13 минути. Гостите поведоа со голот на Емболо во седмата минута. Само три минути подоцна беше 2:0. Шаќири му асистираше на Сеферовиќ кој ја погоди мрежата. Во 13 минута Швајцарците дојдоа до трет гол. Шаќири одново беше асистент, овој пат погоди Зубер.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Бугарија до крајот на натпреварот успеа да постигне само почесен гол преку Десподов на почетокот на второто полувреме.

Во терминот од 18:00 часот се игра уште еден натпревар во кој се сретнаа Израел и Данска. Гостите во Тел Алвив славеа победа со 0:2. Стрелци беа Брајтвајт и Винд.