Дома Македонски спорт Мак баскет Toдоров заминува, кошаркарите добиваат нов селектор!

Toдоров заминува, кошаркарите добиваат нов селектор!

Кошаркарската федерација на Македонија објави дека нашата најдобра репрезентација ќе добие нов селектор.

Тодоров имаше договор со КФСМ до крајот на квалификаиците за ЕП 2021, а откако не успеа да се пласира ќе има промена на клупата.

Од федерацијата објавија дека во понеделник на прес-конференција ќе биде промовиран новиот селектор.

„Кошаркарската федерација ве повикува на прес-конференција која ќе се реализира на 19. април (понеделник), со почеток во 12:00 часот, на терасата на хотелот „Солун-СПА Супериор“ во Скопје. На прес-конференцијата ќе биде претставен новиот селектор на машката сениорска репрезентација“, стои во соопштението на Федерацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…