Дома Фудбал Италија Teнзии во Јувентус: Влаховиќ се развика на Алегри – ќе биде казнет 🎥

Teнзии во Јувентус: Влаховиќ се развика на Алегри – ќе биде казнет 🎥

Душан Влаховиќ заработи исклучување против Џенова. Во натпреварот кој заврши без голови српскиот напаѓач ги загуби нервите во финишот и доби два жолти картони во 30 секунди.

Напуштајќи го теренот, Влаховиќ му дофрли нешто на тренерот Масимилијано Алегри, а според италијанските медиуми и врз основа на зборовите на самиот прв тренер на Јувентус, вториот стрелец во Серија А ќе биде казнет.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„За жал, погреши и ќе биде казнет од клубот. Не сум разговарал со него“, кратко прокоментира Алегри на прашањето од новинарите по натпреварот.

Останува да видиме каква ќе биде казната, но и каков ќе биде односот меѓу Влаховиќ и Алегри…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…