Дома Фудбал Германија Teжок удар за Баерн: Без еден од најважните неколку месеци!

Teжок удар за Баерн: Без еден од најважните неколку месеци!

0

Баерн Минхен во наредните неколку месеци ќе мора да игра без одличниот стопер Николас Суле.

Стоперот на репрезентацијата на Германија и Баерн го повреди предниот лигамент на левото колено во текот на гостинскиот натпревар против Аугусбург (2:2).

Клупскиот доктор Ханс-Вихлем Милер најави дека Суле ќе мора да оди на операција и ќе биде надвор од тимот барем неколку месеци.

Поранешниот играч на Хофенхајм беше стандарден оваа сезона и одигра осум натпревари во Бундес лигата и два во Лигата на шампионите, а во првите 11 на Баерн би требало да го менува Жером Боатенг или по потреба Лукас Ернандез кој може да игра како лев бек и стопер.

Повредата на Суле доаѓа во многу лош момент бидејќи Баерн го очекуваат четири натпревари во десетина дена.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …