Дома Останати Taткото на Кабиб постави услов за реванш со Мекгрегор

Taткото на Кабиб постави услов за реванш со Мекгрегор

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт веднаш после победата на Конор Мекгрегор против Доналд Серон зборуваше за можен реванш на Ирецот со Кабиб Нурмагомедов.

Ирецот денес го нокаутираше популарниот „Каубој“ за само 40 секунди. Вајт зборуваше дека реваншот на Конор со Кабиб би бил најголемата борба во ММА на сите времиња. Сепак, таткото на Дагестанецот за реванш бара сума од 100 милиони евра.

„И ние сакаме нова борба со Конор, но за тоа ќе мораат да ни исплатат 100 милиони долари. Еден ден после борбата со Фергусон уплатете ги парите и тогаш одиме на реванш“, изјави Абдулманап.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ристовски пред заминување од Спортинг: Аморим го исфрлил од првиот тим!

Maкедонскиот заменик капитен Стефан Ристовски е отстранет од првиот тим на Спортинг Лисабо…