Дома Трансфер зона Oфицијално: Реал Мадрид го напушти и „откритието“ на Зидан

Oфицијално: Реал Мадрид го напушти и „откритието“ на Зидан

0
hakimi

Она што беше најавувано денес доби официјална потврда, Ашраф Хакими е нов фудбалер на Борусија Дортмунд.

Борусија успеа да се договори со Реал Мадрид за позајмица на две години.

Мароканецот минатата сезона беше прекомандуван во првиот тим и играше на местото на Карвахал, но после добриот старт, не блескаше премногу.

Подоцна Зидан и не му даваше премногу шанса, но Реал смета на ова момче кое има само 19 години, минатата сезона одигра десет натпревари, а го гледавме и на Мундијалот.


Следете го Sportski.mk и на


Интерес за неговите услуги покажуваше и Наполи, Анчелоти преогвараше, но Хакими не беше расположен за преселба во Неапол. Борусија Дортмунд за него беше по привлечна дестинација и сметаше дека токму тука може да добие вистинска шанса.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ањели сака да доминира и во Европа: Во Торино се спрема понуда за младата супер ѕвезда!

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе…