Дома Трансфер зона Oфицијално: Демирал се пресели во Аталанта

Oфицијално: Демирал се пресели во Аталанта

Дефанзивецот на Јувентус, Мерих Демирал следната сезона ќе го носи дресот на Аталанта каде што ќе настапува како позајмен фудбалер.

Аталанта го доведе Демирал на позајмица со право на откуп за 30 милиони евра следното лето. Демирал дел од Јувентус беше две сезони, а пристигна од Сасуоло.

Во Аталанта Демирал пристигнува како замена за Кристијан Ромеро кој се очекува да го комплетира трансферот во Тотенхем кој ќе изнесува 50 милиони евра. Аталанта прво го откупи Ромеро од Јувентус за 16 милиони евра бидејќи во нивните редови настапуваше како позајмен фудбалер, па потоа го продаде во Лондон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сити нова опција за Влаховиќ: Пеп го сака уште во јануари!

Meдиумите на Островот пишуваат дека Пеп Гвардиола е воодушевен од квалитетите и потенцијал…