Дома Фудбал Репрезентации Oнана за првпат повикан во репрезентацијата по скандалот на Мундијалот

Oнана за првпат повикан во репрезентацијата по скандалот на Мундијалот

Селекторот на фудбалската репрезентација на Камерун, Ригоберт Сонг го повика Андре Онана во репрезентацијата и тоа е прв повик за голманот по скандалот во Катар.

Онана поради несогласувања со селекторот ја напушти репрезентацијата на Мундијалот пред натпреварот со Србија. Сега тој се најде на списокот за натпреварот против Бурунди на 12-ти септември.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На Камерун му е потребен бод на свој терен за да се пласира на турнриот кој започнува на 13-јануари во Брегот наа Слоновата Коска.

Камерун на натпреварот кога Онана ја напушти селекцијатан а Мундијалот одигра 3:3 потоа го победи Бразил 1:0, но успеа да се пласира во осминафиналеот на Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…