Дома Видео Oбамејанг против Бенфика го имаше едно од најголемите промашувања во кариерата 🎥

Oбамејанг против Бенфика го имаше едно од најголемите промашувања во кариерата 🎥

Голгетерот на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг понекогаш знае да промаши голема прилика, а против Бенфика вчера го имаше сигурно едно од неговите најголеми промашувања во кариерата.

Од само неколку метри Обамејанг не беше прецизен иако имаше чист пат кон голот на португалскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…