Дома Фудбал Останато Moментот кога Адеми збесна против Манчестер Сити (ФОТО)

Moментот кога Адеми збесна против Манчестер Сити (ФОТО)

Денес Динамо изгуби од Манчестер Сити со 1:4 во Лигата на шампионите и така место хрватскиот тим во топ 16 место обезбеди Аталанта.

Динамо прво стигна до предност преку Олми, а потоа Сити изедначи. Во таа прилика фудбалерите на Динамо збеснаа поради тоа што „граѓаните“ не ја прекинаа играта додека нивни играч лежеше на теренот.

Најбурно во оваа ситуација реагираше македонскиот репрезентативец Арјан Адеми кој доби и жолт картон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…