Дома Топ вести Meси не ја заборава Барселона – доказ е неговиот последен потег!

Meси не ја заборава Барселона – доказ е неговиот последен потег!

Лионел Меси од 2021 година не е фудбалер на Барселона кога мораше да замине поради финансиската криза која го погоди клубот.

Сепак, Аргентинецот и понатаму не ја крие својата љубов кон каталонскиот гигант. Меси одлучи неговата последна „Златна топка“ да ја донира во музејот на Барселона.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Меси оваа награда не ја освои како играч на Барселона, но се одлучи на овој убав гест и сега оваа „Златна топка“ стои во музејот на Барселона заедно со преостанатите седум. Не е возможно на навивачите на Барса да не им недостасува Лео“, порача каталонскиот новинар Мигел Бласкез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …