Дома Фудбал Италија Maркизио го „пецна“ Роналдо за слободните удари

Maркизио го „пецна“ Роналдо за слободните удари

Поранешниот легендарен играч на Јувентус Клаудио Маркизио кој за „старата дама“ одигра скоро 400 натпревари на својот Твитер го спомена Роналдо.

Роналдо против Кротоне уште еднаш ја покажа својата класа и постигна два гола, меѓутоа одново не му одеше со слободните удари.

„Освен слободните, Роналдо е и понатаму страшен во последните 25 метри“.

Ќе потсетиме, португалскиот напаѓач постигна само еден гол од слободен удар откако пристигна во Италија пред две ипол години. Беше тоа во дербито против Торино, имаше вкупно 43 обиди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

УЕФА нема да ја почитува одлуката на судот од Мадрид за Суперлигата

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да ги почитува барањата на мадридскиот суд, кој од…