Дома Фудбал Репрезентации Maнчини: На секој Италијанец ќе му биде тешко да го гледа Светското првенство

Maнчини: На секој Италијанец ќе му биде тешко да го гледа Светското првенство

До Светското првенство во Катар останува уште нешто повеќе од еден месец, стартува на 20. ноември и ќе се игра до 18. декември. Ова ќе биде вторпат во низа Италија да не игра на еден Мундијал, а најголеми „виновник“ за тоа е македонската репрезентација.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Италија го пропушти Светското првенство во Русија во 2018 година, подоцна следуваа подобри денови за нивниот репрезентативен фудбал го освоија Европското фудбал, но потфрлија во финишот од квалификациите и завршија во баражот. Таму за противник ја добија Македонија, а сите знаеме како заврши натпреварот во Палермо.

Роберто Манчини признава дека се уште ги боли поразот и ноември нема да биде лесен месец за Италијанците.

„Месецот кој следи нема да биде лесен за ниту еден Италијанец. Тешко е да гледате две светски првенства на кои не игра Италија, посебно тешко ќе ми биде мене и на стручниот штаб…Мене лично, но мислам и дека на секој Италијанец ќе му биде полесно кога Светското првенство ќе заврши“, изјави Манчини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…