Дома Трансфер зона Maнчестер Јунајтед влегува во трката за потписот на Олмо?

Maнчестер Јунајтед влегува во трката за потписот на Олмо?

Дани Олмо со своите настапи го привлекува вниманието на европските гиганти.

Откако за поранешниот фудбалер на Динамо интерес покажаа Барселона, Јувентус и Баерн сега во трката се вклучил и Манчестер Јунајтед, објавија британските медиуми.

Барселона во завршницата од преодниот рок се обиде да го доведе Олмо, тоа го потврди и самиот фудбалер, сепак немало време трансферот да се реалзира.

Во Барселона не се откажале и повторно ќе се обидат да го доведат во јануари или по завршувањето на сезона.

Олмо во јануари 2020 од Динамо премина во Лајпциг во трансфер вреден 22 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…