Дома Фудбал Останато Maнолас ја искористи епската вечер во Рим за да го провоцира Суарез (ВИДЕО)

Maнолас ја искористи епската вечер во Рим за да го провоцира Суарез (ВИДЕО)

0

Наполи и Барселона вчера одиграа пријателски натпревар во САД, а Каталонците славеа со високи 4:0.

Барса со два гола на Суарез и по еден на Дембеле и Гризман во второто полувреме го скрши отпорот на Наполитанците.

Суарез покрај двата гола имаше и еден мал инцидент со стоперот на Наполи, Костас Манолас.

Грчкиот фудбалер во тој момент одлучи да го потсети Суарез на победата на Рома од 3:0 над Барселона во Лигата на шампионите во годината кога Рома стигна до полуфиналето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…