Дома Македонски спорт Мак ракомет Maнасков и Веспрем го потопија Еурофарм во Унгарија

Maнасков и Веспрем го потопија Еурофарм во Унгарија

Битолски Еурофарм денес претрпе тежок пораз од Веспрем во Унгарија (35:24).

Унгарците денес тргнаа фуриозно и после осум минути имаа предност од 6:0. Првиот гол Еурфарм го постигна во деветата минута го постигна првиот гол и намали на 6:3. Сепак фавортитот ја одржуваше предност и на полувреме замина со седум гола предност (17:10).

Во второто полувреме Веспрем уште повеќе доминираше и на крајот запиша пораз од 11 голови разлика.

Најрасположен кај Еурофарм беше Петровски со четири гола, по три постигнаа Ојлески, Радовиќ, Јотиќ и Остроушко. Кај Веспрем, Гајуч и Нилсон постигнаа по пет, Манасков, Штрлек и Борозоан постигнаа по четири.

За Еурофарм во СЕХА ова беше шести пораз во низа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ова се 30-те стадиони со најжешка атмосфера: „Бомбониера“ без конкуренција!

Еминентниот француски весник „Франс Фудбал“ ги избра 30-те стадиони каде има „најжешка“ ат…