Дома Македонски спорт Мак фудбал Maкедонските клубови домашните натпревари од евроквалификациите ќе ги играат на Кипар?

Maкедонските клубови домашните натпревари од евроквалификациите ќе ги играат на Кипар?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Од УЕФА не пристигнуваат добри вести за македонските клубови кои ќе играат во Европа.

Имено, клубовите од овој регион кои ќе играат во квалификациите за Лигата на шампионите и Лигата на Европа натпреварите нема да ги играат на свој терен.

Ваквата одлука е донесена пораи неповолната ситуација со коронавирусот и неговото ширење во балканските земји.

Според информациите на „Спортски Журнал“ клубовите од Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија и Босна домашните натпревари во квалификациите ќе ги играат на Кипар.

Наводно од Кипар веќе доставиле гаранции дека се подготвени да ги отстапат стадионите и сета своја логистичка поддршка за да ги организираат европските натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…