Дома Фудбал Германија Mурињо вчера го „шпиунираше“ Лајпциг (ФОТО)

Mурињо вчера го „шпиунираше“ Лајпциг (ФОТО)

Лигата на шампионите наскоро ни се враќа на ТВ екраните, а првите натпревари се играат на 18. Февруари.

После два месеца пауза најсилното клупско натпреварување конечно се враќа и не очекуваат неколку големи натпревари. Една од оние која на прв поглед не изгледа толку интересна е Тотенхем – Лајпциг. Меѓутоа ваквите натпревари од кои не се очекува многу често пати знаат да понудат спектакл.

Во Тотенхем на големо се спремаат натпреварот кој е на програмата за девет дена, а Жозе Мурињо вчера го „шпиунираше“ својот нареден противник.

Натпреварот помеѓу Баерн и Лајпциг заврши без голови 0:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ливерпул не сакал да го доведе Мурињо: Неговото однесување не е за Енфилд!

Жозе Мурињо ја воодушеви Европа кога во 2004 година со Порто ја освои Лигата на шампиони и…